pravidla studia

Všeobecná pravidla studia:

– Studio je samoobslužné, ve studiu se nenachází lektor, který by pomáhal při tvoření, k tomu jsou určeny konzultační hodiny.

Věříme ti, že budeš dodržovat všechny pravidla, věř ty nám, že se vždy snažíme o co nejjednodušší chod studia.

– Studio není určené pro vyrábění za účelem komerční činnosti.

– Studio není vhodné pro děti do 10 let, je zamýšleno pro volnočasovou relaxaci dospělých.

– Studio má omezenou kapacitu, prosím nepřicházej do studia s doprovodem nad rámec této kapacity.

Každý návštěvník studia musí mít svou platnou rezervaci - musí být registrován v rezervačním systému a to proto, aby si mohl podepisovat své výrobky svým číslem.

– V případě, že některý návštěvník nebude mít svou vlastní rezervaci - navštíví tedy studio na rezervaci někoho jiného, můžeme ho požádat o doplacení rezervace v plné výši. 

– Prostor ve studiu je monitorován kamerami kvůli tvému bezpečí a bezpečí našich movitých věcí.

– Hotové výrobky si přebírej jen takové, o kterých víš, že jsou tvoje, aby nedošlo k záměně.

Na výrobky ostatních prosím nešahej, ani je nepřeskládávej na jiné police, mohou se poničit.

 

Praktická pravidla:

– Ve studiu je k dispozici občerstvení, za něj prosíme zaplať přes tablet bezhotovostně v aplikaci Sumup.

– Nechávej dveře od studia zavřené, všichni návštěvníci vstupují přes unikátní přístupový kód.

– BRNO - Toalety použij v kavárně Mezzanine na Údolní 15 v časech PO-PÁ 8-22, SO-NE 10-22.

 

Rezervace a vstup do studia:

– Vytvoř si rezervaci do studia přes rezervační systém, kde zvolíš druh činnosti a termín, ve kterém chceš studio navštívit.

– Rezervaci je můžeš zaplatit kartou přes platební bránu nebo nahraným depositem. V případě dárkového poukazu nahrajeme na zákaznický profil deposit, za kterého budeš návštěvy/workshopy rezervovat.

– Po provedení rezervace ti přijde na mail unikátní kód, který zadáš u vstupu na číselné klávesnici a dostaneš se dovnitř.

– Platnost kódu trvá po celou dobu rezervované návštěvy a má toleranci 10 min před začátkem i po konci návštěvy. Tato tolerance ale není určena k úklidu. Úklid proveď už během rezervace, abys nezdržoval návštěvníky, kteří mají rezervaci hned po tobě.

Během jedné hodiny můžeš využít až 1,5 kg hlíny na modelování, nebo až 2,5 kg hlíny na kruh. Pro zvážení materiálu použij váhu, která je ve studiu.

– Pokud budeš potřebovat při jedné návštěvě více hlíny, můžeš si materiál dokoupit a zaplatit bezhotovostně přes aplikaci Sumup. Cena jednoho kila hlíny je 40 Kč.

– Hlínu si ber z nejdřív z otevřených balíků. Balík s hlínou vždy pečlivě zabal a přelep páskou, aby hlína nevyschla.

Své výrobky pečlivě označ číslem rezervace (rydlem, razidlem, při glazování pastelkou nebo engobou). Nepodepsané výrobky nemůžeme identifikovat, a tak ani dál zpracovat. Nepodepsané výrobky budou zrecyklovány.

Nedokončené výrobky a výrobky před obtáčením podepiš svým číslem, pečlivě zabal do igelitu, aby nevyschly a dej na polici. Rovnou si rezervuj další návštěvu studia pro dokončení výrobku. Nezabalené podepsané výrobky považujeme za hotové výrobky, po vyschnutí budou vypáleny.

– Hotové a obtočené podepsané výrobky polož na příslušný regál. Hotové výrobky už prosím nebal do igelitu, musí před výpalem vyschnout.

– Po práci po sobě umyj pracovní místo, keramický kruh, umyj použité nářadí, dej je na původní místo, nádobí a případně i mycí žlab po sobě taky ukliď.

– Nevyužité zbytky hlíny, nepovedené výrobky i zbytek namíchaného šlikru hoď do boxu určeného pro recyklaci hlíny s příslušným druhem hlíny. Hlínu pak zpracujeme a dál z ní tvoříme.

 

Pravidla pro glazování a dekorování výrobků:

– Glazuj poléváním, vyléváním, namáčením nebo štětcem.

– Při ponoření výrobků do glazury platí pravidlo tří vteřin, aby se výrobek dostatečně nasál. Nanášení glazury ale nepřeháněj - při delším polévání/ponoření vznikne příliš silná vrstva glazury, která v peci steče nebo popraská.

Plochu, na které budou naglazované výrobky stát v peci, pečlivě očisti mokrou houbičkou od glazury, aby se při výpalu výrobek nepřilepil a nezničil.

– Engoby nanášej na výrobek štětcem ve dvou vrstvách.

– Engoby, vodovky nebo pastelky nanášej pod glazuru.

– Materiál a umyté pomůcky vrať po dekorování na své místo.

 

Opuštění studia a vyzvednutí výrobků:

– Ujisti se, že jsou balíky hlíny zavřené a přelepené, aby nevyschly.

– Pokud odcházíš jako poslední – nikdo další ve studiu není, zhasni stropní světla.

Při opuštění studia se přesvědč, že jsou za tebou zavřené dveře.

– Ke glazování výrobků tě vyzveme mailem. Prosím, rezervuj si hodinu ke glazování během následujících 14 dní. Výrobky ke glazování se nachází opět na polici ve studiu.

– Hotové výrobky si můžeš převzít v ateliéru Kvítek v bytě, kdykoliv v otevírací době PO/ST/PÁ 11-18, SO 14-18. O tom, že jsou tvé výrobky hotové, dostaneš taky mail.

– Přepálené a hotové výrobky si pravidelně odnášej, aby se nám nehromadily. Neomluvené nevyzvednuté výrobky budou určené k rozebrání nebo charitativnímu prodeji.