o studiu

Hned v domě vedle budovy KUMST, kde se nachází náš ateliér Kvítek v bytě a KERA ateliér, jsme si otevřeli samoobslužné keramické studio. Studio je cílem těch, kteří trochu s hlínou pracovat umí, nadšence, kteří se chtějí zdokonalovat, jsou samouci, umí točit na kruhu a chtějí si vyrobit keramiku pro své využití.

 

Rezervaci návštěvy studia můžeš vytvořit tady.

 

 

Co znamená, že je samoobslužné?

Studio je bez odborného vedení při výrobě keramiky. Nenachází se tam lektor, který by ti řekl, co máš dělat. Všechen materiál je ti k dispozici, o výpaly se staráme my. Pokud máš zájem o vedené hodiny vedle v ateliéru pořádáme pravidelně měsíční kurzy modelování a ve studiu se konají pravidelné zaučovací workshopy točení.

 

Když nemám žádné zkušenosti s keramikou?

Přímo ve studiu najdeš polotovary keramických výrobků (misky, talíře, hrnky nebo kalíšky), které čekají, až je pomaluješ barvami na keramiku nebo glazurami. My potom výrobek finálně vypálíme. Můžeš se přihlásit na náš kurz modelování keramiky nebo na zaučovací workshop točení na kruhu.

 

Jaké je ve studiu vybavení?

Všechno potřebné pro výrobu keramiky - hlíny i glazury, část z nich pravidelně obměňujeme, abyste měli možnost jiných výrobků, pomůcky a nářadí, které potřebuješ k modelování, točení a dekorování, jako jsou engoby, pastelky, vodovky. K dispozici jsou momentálně dva kruhy na točení a vše potřebné pro čtyři místa na modelování.

 

Jaké jsou ceny?

vstup: modelování – 250 Kč / hod., hrnčířský kruh – 350 Kč / hod.

doplňky ve studiu: hlína nad rámec vstupu – 40 Kč / kg, individuální výpal – 150 Kč

pravidelné kurzy: kurz modelování keramiky - 2.400 Kč / 8 hod.

pravidelné workshopy: workshop zaučení na kruhu – 2.250 Kč / 2 hod.

polotovary keramických výrobků: hrnek s ouškem – 480 Kč, kalíšek – 190 Kč, miska – 490 Kč, malý talíř – 220 Kč, střední talíř – 350 Kč, velký talíř – 420 Kč

občersvení: káva – 30 Kč, limonáda – 40 Kč

 

Jak probíhají návštěvy krok po kroku?

Nastuduješ pravidla studia -> vytvoříš si rezervaci -> vyrobíš výrobky na první přežah -> my je naložíme do pece, až budou dobře proschlé -> dostaneš mail, že máš vypáleno -> vytvoříš další rezervaci na glazování nebo dekorování -> výrobky finálně vypálíme -> dostaneš mail, že to máš hotové

 

Jak probíhají návštěvy časově?

Udělej si první rezervaci a modeluj/toč na kruhu. Za týden budeš mít výrobky hotové na uhlazení/obtočení. Další týden až dva budou je necháme pořádně schnout před naložením do pece, aby se v peci nerozletěly na tisíc kusů. Přežah tak děláme za 2-3 týdny po tvé návštěvě. Výrobky ti hned po výpalu vrátíme na polici do studia. Můžeš tedy udělat další rezervaci, během které si výrobky dekoruješ a naglazuješ. Po glazování a malování máme vypáleno během několika dní.

 

Jak probíhá vyzvednutí výrobků?

Jakmile jsou tvé výrobky vypálené, jsou nachystané k vyzvednutí v ateliéru Kvítek v bytě v budově KUMST na Údolní 19. Je to hned vedle studia. Projdeš vjezdem budovy KUMST až na zadní dvorek. Otevírací doba ateliéru je PO/ST/PÁ 11-19, SO 14-19.

 

Jaké jiné využití studio nabízí?

Ve studiu vítáme skupinové akce (teambuildingu, rozlučky se svobodou, narozeniny). Nabízíme tři programy pro účely vašeho hromadného keramického tvoření. Tyto tři varianty najdete tady. Na info@kerastudio.cz vám rádi sdělíme ceny za skupinové akce i za pronájem prostoru.

 

Co je ve studiu zakázáno?

Studio není určené pro výrobu keramiky na prodej. Není určené pro děti. Ve studiu se nekouří. S sebou si nenos vlastní hlíny, engoby ani glazury, nedokázali bychom je správně vypálit a mohly by poškodit výrobky ostatních.