často kladené dotazy

Pro koho je studio určené?

Pro všechny, kteří chtějí vyrábět keramiku pro svoje potěšení a u výroby relaxovat. Pro začátečníky, samouky a ty z vás, kteří máte za sebou keramický kurz a chcete v keramice pokračovat a dál se zdokonalovat. Při modelování a při točení na kruhu není těžké pochytit základní techniky a poučky, ovšem jako jakékoliv dovednosti i tyto vyžadují následný trénink, který dělá mistry.

Do studia můžeš docházet stejně jako do fitka nebo na hodiny klavíru a své dovednosti zlepšovat. Při každé návštěvě si udělej fotku, ať vidíš své pokroky a sdílej pod #kerastudio.

Co to znamená, že můžeš do studia docházet samostatně?

S rezervací v našem rezervačním systému si zabookuješ místo na modelování keramiky nebo na točírenském kruhu a pomocí kódu u rezervace se dostaneš dovnitř. Ve studiu se nenachází lektor, který by tvou práci vedl. Pracuješ samostatně. V určité dny a hodiny pořádáme tzv. konzultace, během kterých je ti lektor zdarma k dispozici.

Své výrobky označíš svým číslem a pak je naskládáš na určené místo na polici. Jakmile jsou tvé výrobky suché, naložíme je na přežah a pak ti je necháme zpět na polici. O tom ti pošleme mail a ty si můžeš své výrobky přijít dekorovat a glazovat.

Pokud máš zájem o vedené hodiny, pořádáme pravidelně měsíční kurzy modelování a zaučovací kurzy točení na kruhu.

Když nemám žádné zkušenosti s keramikou?

Ideální stav samozřejmě je, když začneš chodit k nám na kurzy modelování nebo točení na kruhu, kde všechny potřebné znalosti a základy nabydeš a prakticky uvidíš a pak samostatně pokračuješ ve výrobě keramiky ve studiu.

Pokud ale chceš přijít i tak, jsme na tebe nachystaní! Přímo ve studiu najdeš polotovary keramických výrobků (misky, talíře, hrnky nebo kalíšky), které čekají, až je pomaluješ barvami na keramiku nebo glazurami. My potom výrobek finálně vypálíme. Rezervuj si své místo nejlépe během konzultačních hodin, aby byl s tebou ve studiu lektor, který ti se vším pomůže.

Jaké je ve studiu vybavení?

Všechno potřebné pro výrobu keramiky - točírenské kruhy, točny určené na modelování, sádrové formy, všechno potřebné nářadí a pomůcky, keramické hlíny, engoby, vodovky a pastelky na keramiku, glazury. Pokud v něčem spatříš nedostatek nebo potřebu, prosím obrať se na nás na info@kerastudio.cz. K dispozici jsou dva kruhy na točení a vše potřebné pro čtyři místa na modelování keramiky.

Jak probíhá návštěva studia krok po kroku?

Přečteš si pravidla studia, která jsou stejná jak pro Prahu tak i pro Brno -> vytvoříš si rezervaci do Prahy nebo do Brna -> vyrobíš výrobky a necháš je na polici na přežah -> my je necháme uschnout a pak naložíme do pece -> dostaneš mail, že máš vypáleno -> vytvoříš další rezervaci -> přijdeš na dekorování a glazování -> výrobky finálně vypálíme -> dostaneš mail, že máš své výrobky hotové

Za jak dlouho budu mít své výrobky?

První výpal (přežah) tvých výrobků uděláme asi za 2 týdny po tvé první návštěvě. Výrobky ti hned po výpalu vrátíme na polici do studia a pošleme ti mail. Obratem můžeš provést další rezervaci, během které si výrobky dekoruješ a naglazuješ nebo vyrobíš další výrobky. Po glazování a malování máme vypáleno během několika dní.

Jak probíhá vyzvednutí výrobků?

Mailem ti dáme vědět, že jsou tvé výrobky nachystané. 

PRAHA - Výrobky si můžeš vyzvednout během konzultačních hodin, nebo po domluvě s naší Simonou na tel: 607399456.

BRNO - Výrobky jsou pro tebe vždy nachystané v ateliéru Kvítka v bytě během otevírací doby v pondělí 11-16, středu 11-18 a v pátek 11-18. V případě, že ti tyto časy nevyhovují, lze se domluvit na vyzvednutí s Nikol na tel: 730600980.

Jaké jiné využití studio nabízí?

Ve studiu vítáme skupinové akce za účelem výroby keramiky (teambuildingu, rozlučky se svobodou, oslavy narozenin). Nabízíme dva programy pro účely vašeho hromadného keramického tvoření, podrobnosti najdete tady. Na info@kerastudio.cz vám rádi sdělíme ceny za skupinové akce s lektorem i za pronájem prostoru.

 Co je ve studiu zakázáno?

Studio je určené pro relaxaci dospělých, není určené pro děti mladší 10 let. Studio není vybavené ani určené pro výrobu keramiky na prodej. V případě, že u nás chceš tvořit profesionální výrobky, ozvi se nám, můžeme se na tom domluvit. Ve studiu se nekouří ani na chodníku před studiem platí zákaz kouření. S sebou si nenos vlastní engoby, glazury ani hlíny, nedokázali bychom je správně vypálit a mohly by poškodit výrobky ostatních.